Dodacie podmienky

Doprava tovaru


Vybavenie zásielky trvá približne 2-3 dní, v prípade nedostatku tovaru na sklade max do 14 dní. K tomuto času je nutné ešte prirátať dobu doručenia zásielky. Pri predobjednávke vás budeme informovať o čase naskladnenia a priebežne o stave. Doručenie je zabezpečené viacerými spôsobmi.

Pri objednávke nad 120,- EUR s DPH, prepravné neučtujeme !!! - Platí len pre Slovensko.

Kuriérske doručenie pre Slovensko:

 • GLS / UPS kuriér prepravnou službou priamo k vám po úhrade cez účet, alebo cez platobnú kartu, doručenie do 24hod. kuriérom. Tovar Vám bude zaslaný na Vami zadanú adresu.
  • do  5kg  - 3 € s DPH bez ďalších poplatkov
  • do 10kg - 6 € s DPH bez ďalších poplatkov
  • do 20kg - 10 € s DPH bez ďalších poplatkov
 • GLS / UPS kurier dobierka s úhradou vopred, doručenie do 48hod. kuriérom. Tovar Vám bude zaslaný na Vami zadanú adresu, celú cenu tovaru a prepravné uhradíte pracovníkovi kuriérskej služby
  • do  5kg  - 5 € s DPH bez ďalších poplatkov
  • do 10kg - 8 € s DPH bez ďalších poplatkov
  • do 20kg - 12 € s DPH bez ďalších poplatkov
 • Pre veľkoodberateľov bude spôsob prepravy určený na základe vzájomnej dohody.

Výhodou kuriérnej služby je, že k Vám príde priamo domov, nemusíte chodiť na poštu, alebo na železnicu. Tovar Vám kuriér zloží priamo vo Vašom byte. Kuriérny rozvoz budeme zabezpečovať v rámci celého Slovenska, jeho cena závisí od hmotnosti prepravovaného tovaru. Účtované bude skutočné prepravné a balné.

Zákazník je povinný si okamžite prekontrolovať obsah balíka, jeho neporušenosť a rovnako aj pripadne poškodenia spísať okamžite s kuriérom! V opačnom prípade nebudeme uznávať reklamácie na bezchybnosť tovaru. Ďakujeme za pochopenie.

Medzinárodna preprava po dohode, alebo podľa platného cennika GLS/UPS.

 

Neprevzatie zásielky - balíka

Každá potvrdená objednávka je zo strany zákazníka záväzná podľa našich obchodných podmienok (OZ §544-545, zákon č. 40/1964 Zb.) Bezdôvodné a neopodstatnené neprebratie balíka zaslaného zákazníkovi na dobierku v danej úložnej lehote sa chápe ako hrubé porušenie obchodných podmienok, pretože zákazník je vždy informovaný elektronickou formou o vyexpedovaní balíka. V prípade neprebratia dobierkovej zásielky zákazníkom si predávajúci vyhradzuje právo požadovať od zákazníka zaplatenie zmluvnej pokuty vo výške 10 €. V tejto sume sú zahrnuté náklady: poštovné na odoslanie tovaru kupujúcemu,poplatok za vrátenie balíka,obalový materiál, administratíva . Zákazníkovi bude odoslaná elektronickou formou a taktiež poštou faktúra (splatnosť 14 dní). Túto je možné zaplatiť na účet predajcu alebo poštovou poukážkou.

Ak sa zákazník rozhodne o opätovné zaslanie balíka, je povinný uhradiť platbu vopred za tovar (ako aj opätovné poštovné) na účet predajcu. V tomto prípade mu nebude účtovaný poplatok za porušenie týchto obchodných podmienok.

Ak zákazník nezaplatí objednávku či poplatok za porušenie obchodných podmienok v uvedenej lehote, bude predajca nútený vymáhať pohľadávku súdnou cestou. Zákazník nesie plnú zodpovednosť za takto vzniknutú situáciu a v plnej výške hradí všetky náklady spojené s vymáhaním pohľadávky: súdny poplatok, trovy právneho a exekučného konania.

Pri neprevzatí zásielky, teda porušení zmluvy a odmietaním komunikácie sa kupujúci automaticky zaradí na Čiernu listinu zákazníkov. So zákazníkmi umiestenenými na tejto listine odmietame ďalšiu spoluprácu. Ak takýto zákazník uhradí všetky náklady, ktoré musel predavajúci vynaložiť na odoslanie objednávky, tohto kupujúceho z listiny vymažeme. Táto listina nie je verejne prístupná a slúži len na interné nahliadnutie. 


Osobné vyzdvihnutie

Objednávku je možné vyzdvihnúť po úhrade aj osobne na adrese:

 • Moitin s.r.o.
 • Trenčianska 56B
 • 821 08 Bratislava

Termín vyzdvihnutia je tiež potrebné vopred dohodnúť. Zásielky na osobné vyzdvihnutie budú vybavované prednostne, pričom neúčtujeme žiadne balné a expedičné poplatky.