PRODUKTY
PARTNERI
Partner1
FACEBOOK

Babylon armád - 1. diel

Babylon armád - 1. diel
Babylon armád - 1. diel
Babylon armád - 1. diel
Babylon armád - 1. diel
Babylon armád - 1. diel
Babylon armád - 1. diel
OBJEDNÁVACÍ KÓD: 978-80-89169-44-3
MIERKA:1:
MATERIAL: PAPIER
VÁHA: 0.8 kg
DOSTUPNOSŤ: SKLADOM
CENA 17,90€

Babylon armád - 1. diel

Počet strán:160
Väzba:pevná
Rozmery - šírka:210 × 297 mm
Jazyk:slovenský
ISBN:978-80-89169-44-3
Dátum vydania:01.2018

Popis titulu
Pri úvahách, ako knihu nazvať, stále sa mi vracala myšlienka na všetkých tých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov na juhozápadnom Slovensku. Bolo ich veľa, boli to vojaci ozbrojených síl šiestich štátov a počet národností, ku ktorým patrili či sa hlásili, je ťažké vyčísliť... Pri tejto predstave automaticky prichádza človeku na um názov mesta, ktoré sa už v biblickom Starom zákone stalo synonymom miešania národov a jazykov, Babylon. A toto bol Babylon armád.

26. januára vychádza novinka vydavateľstva Magnet Press Slovakia, 1. diel knihy Babylon armád. Autor Pavol Šteiner ponúka čitateľom ucelený a doteraz chýbajúci pohľad na priebeh bojov v sektore sovietskej 7. gardovej armády na juhozápadnom Slovensku od decembra 1944 do januára 1945. Zmienky o bojoch v tomto priestore sa v minulosti objavovali iba marginálne, v rámci väčších syntetických a encyklopedických diel. Napriek všetkému autor sa snažil zostaviť čo najplastickejší a najkomplexnejší obraz o situácii v kraji na dolných tokoch Ipľa, Hrona, Nitry a Váhu v uvedenom období, tak ako ju prežili vojaci všetkých zúčastnených armád i domáce obyvateľstvo. Druhý diel bude chronologicky pokračovať od februára do apríla 1945, respektíve operáciou Südwind a prvou fázou Bratislavsko-brnianskej operácie.

Použitie doteraz nepublikovaných prameňov z Ústredného archívu obrany Ruskej federácie a ich komparácia s ostatnými informačnými zdrojmi umožnila spracovať zaujímavý pohľad na „Babylon armád“ v skúmanom území na prelome rokov 1944 a 1945. Prvý diel publikácie sa zaoberá bojmi v decembri 1944 a v januári 1945. Druhý diel bude chronologicky pokračovať operáciou Südwind, prvou fázou Bratislavsko-brnianskej operácie, bude si všímať postoje civilného obyvateľstva, vojnové zločiny, ako aj pamätihodnosti, ktoré nám pripomínajú sledované udalosti. Zostáva veriť, že čitateľ získa dostatok poznatkov, ktoré mu umožnia lepšie poznať kraj, kde žije, beštialitu vojny a nezmyselnosť jej obetí…

Publikácia vyšla 26. januára 2018.