EC665 Eurocopter Tiger Luftwaffe 98+26
| Model manufacturer: | Air Force One |
| Order code: | AF1-0113A |
| Scale: | 1:72 |
| Material: | Combined (Metal / Plastic) |
| Weight: | 0.5 kg |
| Registration number: | 98+26 |
| Dimensions: | 19.6×18.1×5.3 cm (L×W×H) |
| Air company: | Luftwaffe |
| Aircraft manufacturer: | Eurocopter |
52,00 €
Pre-Order - we will confirm availability
Product description
High-quality die-cast model of the EC665 Eurocopter Tiger Luftwaffe 98+26 helicopter. This is a detailed and precisely crafted model based on the real helicopter. The model is packed in foam and a paper box.